ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA - Rosice

ZUS Rosice ZUS Rosice
AKTUALITY

Volná pracovní pozice:
učitel klavíru

ZUŠ Rosice hledá do svých řad nového kolegu/kolegyni,
učitele klavíru, zájemci zasílejte strukturovaný životopis na adresu: reditel@zusrosice.cz


Hlavní prázdniny:
30. června - 2. září 2018Přijímací řízení

"Prozatímní výsledky naleznete ZDE..."

ZUS Rosice

menu1

menu2

menu3

ZUS Rosice - Historie


ZUS Rosice - Historie

Tento obor se odjakživa těší velkému zájmu dětí i rodičů. Posláním hudebního oboru je poskytnout žákům základy odborného vzdělání a vychovat z nich hudebníky, kteří by se ve svém životě dovedli uplatnit v různých hudebních žánrech ať už jako amatéři nebo budoucí profesionálové.

V hudebním oboru vzděláváme děti od 6 let. Prvním rokem žáci navštěvují Přípravnou hudební výchovu, kde hravou formou podněcujeme jejich zájem o hudbu a rozvíjíme jejich hudební schopnosti a dovednosti. První stupeň má 7 ročníků, během nichž se žáci učí zvládnout techniku a výraz při hře na jednotlivé nástroje nebo zpěvu. Posláním druhého stupně, který má 4 ročníky, je rozvíjet základy položené během výuky na prvním stupni a rozšiřovat vzdělání žáků o náročnější druhy hudební literatury.

Nevyučujeme ale jenom sólovou hru. Naši žáci také navštěvují komorní nebo souborovou hru, kde se zaměřují na spolupráci s jinými nástroji, dokáží vyvažovat své hráčské výkony a přizpůsobovat je celku. Podobně je tomu i u sborového zpěvu.

Na naší ZUŠ vyučují v hudebním oboru tito učitelé:

ZUS Rosice - Historie
ZUS Rosice - Historie
ZUS Rosice - Historie
ZUS Rosice - Historie
ZUS Rosice - Historie

Komentáře nejsou povoleny.